PreshevaPRESS

F1, BOTTAS NISET I PARI NË BARCELONË

Valteri Botas me “Mercedes” ishte më i shpejtë në provat e lira në garën e Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1.

Në vendin e dytë u ndal kolegu i tij, Luis Hamilton, duke lënë pas Sebastian Fetel në Ferarri dhe Maks Verstapenin me Red Bull-in.

Piloti tjetër i Ferrarit, Çarls Leklerk u rendit vetëm në vendin e 5-të. Edhe në garën në Barcelonë, duket se ekipi I Mercedesi-t do të bëj ligjin, ndërsa Ferrari dhe Red Bull, do të luftojnë për një vend në podium. Gara e pestë sezonale e Botërorit të Formula 1, do të zhvillohet ditën e diel, në orën 15:10.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Hamilton triumfon në Belgjikë dhe i afrohet rekordit të Schumacher

PreshevaPRESS

Hamilton fantastik, fiton edhe në Silverstone!

PreshevaPRESS

Bottas fiton garën e Australisë, Hamilton nuk ngjitet në podium për shkak të dënimit

PreshevaPRESS