Kosova ndodhet në grupin B bashkë me: Irlandën, Maltën, Andorrën dhe San Marinon.

Kampionati fillon nesër (e hënë) dhe iu urojmë suksese tenistëve tanë, thuhet në njoftimin e KOK-ut.