PreshevaPRESS

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi ka shënuar suksesin e radhës duke triumfuar në Grand Slamin e Abu Dhabit.


Xhudistja nga Peja arriti të fitojë në finale dhe ta fitojë medaljen e artë, raporton Zëri.info.

Në finale, Kelmendi vshtë përballur me italianen Odette Giuffrida në një përballje tejet interesante.

Ndryshe, para finales, ajo kishte triumfuar ndaj Chelsie Gilesin në gjysmëfinale.

Me triumfin e sotëm, Majlinda siguron pike për Lojërat Olimpike që mbahen në Tokio verën e ardhshme./Zëri.info

ARTIKUJT E NGJASHËM

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

PreshevaPRESS

Federata Shqiptare e Futbollit me përfaqësues në Luginën e Preshevës

PreshevaPRESS

Shqipëri: Gjashtë futbolliste humbin ndjenjat në fushë, dy prej tyre përfundojnë në spital

PreshevaPRESS