PreshevaPRESS

Shqipëri: Gjashtë futbolliste humbin ndjenjat në fushë, dy prej tyre përfundojnë në spital

Gjashtë futbolliste të Bilishtit kanë hunbur ndjenjat në fushë në ndeshjen kundër Partizanit.


Ndeshja u ndërpre ende pa përfunduar pjesa e parë.

“Panorama Sport” raporton se futbollisteve të skuadrës së Bilishtit u ka rënë të fikët, ndërsa dy prej tyre kanë përfunduar në spital.

Delegati i ndeshjes, Endi Hyka, menjëherë ka urdhëruar ndërprerjen e lojës dhe ka njoftuar për ardhjen e ambulancave të tjera, për të qenë në gatishmëri në këtë situatë të pazakontë.

Dyshohet se lojtaret e Bilishtit janë helmuar prej ushqimit, por kjo mbetet për t’u konfirmuar pas kontrollit të hollësishëm mjekësor.
Në momentin e ndërprerjes, Partizani po fitonte me shifrat 5:0./KlanKosova

ARTIKUJT E NGJASHËM

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

PreshevaPRESS

Federata Shqiptare e Futbollit me përfaqësues në Luginën e Preshevës

PreshevaPRESS

FSHF të premten inaguron zyren e saj në Preshevë

PreshevaPRESS