PreshevaPRESS

Vazhdon moti i ftohtë dhe me reshje bore 


Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale për ditën e sotme do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 2 gradë celsius.

Në viset malore përveç reshjeve të dendura të borës parashihen temperatura më të ulëta për 3-5 gradë celsius, varësisht nga lartësia mbidetare.

Ky mot me këto temperatura ka krijuar ngrica si në viset e ulëta, po ashtu edhe në viset e larta, prandaj u rekomandohet ngasësve të automjeteve të kenë kujdes të shtuar në komunikacion.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Regjisori me prejardhje nga Presheva i sjell edhe një çmim ndërkombëtarë Kosovës

PreshevaPRESS

Rritet çmimi i polisës së obligushme të sigurimit për automjetet

PreshevaPRESS

Stuhia diellore nesër do të godasë Tokën

PreshevaPRESS