PreshevaPRESS

Nga sot Covid ambulantat punojnë me orar të shkurtuar

Orari i punës së ambulantave kovid në Serbi do të shkurtohet nga sot, njofton Ministria e Shëndetësisë së Republikës së Serbisë.


Kovid ambulancat në territorin e Serbisë duke filluar nga sot, do të punojë nga ora 07:00 deri në orën 17:00.

Vihet re se spitali i natës në vendin e njohur me emrin Zheleznik të Beogradit do të ndaloj së ofrurari shërbimet më 24 shkurt të ketij viti.

Ministria e Shëndetësisë ka thënë gjithashtu se Instituti i Qytetit për Sëmundjet e Mushkërive në Beograd do të jetë në sistem deri të premten, pas së cilës do të bëhet dezinfektimi dhe nga e hëna, më 28 shkurt, do të jetë sërish i hapur për pacientët jo-kovid.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Drejtoresha e institutit Batut: Çdo i dyti testim për koronavirusin po rezulton pozitiv

PreshevaPRESS

‘Vjeshtë sfiduese’, paralajmërimi i OBSH-së për COVID-in në Evropë

PreshevaPRESS

Nga dita e shtunë shfuqizohen të gjitha çertifikatat e vaksinimit kundër kovidit

PreshevaPRESS