PreshevaPRESS

Parashikimi i motit për këtë javë

Gjatë javës që po fillojmë sot pritet të ketë përmirësim të motit si rezultat i prezencës së masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.


Do të ketë më shumë orë me diell e pak vranësira, më të theksuara përgjatë relievit malor dhe nuk parashihen reshje.

Për shkak të kthjellimeve dhe reshjeve të borës që ranë në viset e larta malore, parashihen ulje të temperaturave minimale deri në minus 3 gradë Celsius, ndërsa në viset e ulëta minimalet parashihen rreth minus 2 gradë, e në disa zona për rreth maleve edhe deri minus 3 gradë Celsius.

Këto temperatura minimale parashihen vetëm në orët e hershme të ditës, ndërsa gjatë ditës do të ketë rreze dielli. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus 3 deri 7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-24 gradë Celsius.

Sipas të dhënave meterologjike parashihet të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Organizata “Iniciativat Qytetare” nga Beogradi ka hapur konkurs për punë praktike në mediat lokale

PreshevaPRESS

Historia e gënjeshtrave dhe shakave të 1 prillit

PreshevaPRESS

Çmimi i ri i karburanteve – përcaktohet sa do të kushtojnë benzina dhe nafta gjatë javës vijuese

PreshevaPRESS