PreshevaPRESS

LeBron James bëhet lojtari më i paguar i të gjitha kohërave në NBA

LeBron James ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës me 97.1 milion dollarë me Los Angeles Lakers, duke e bërë atë lojtarin më të paguar në historinë e NBA.


Me marrëveshjen e re, James do të fitojë 528.9 milionë dollarë duke kaluar Kevin Durant në fitimet e të gjitha kohërave, sipas faqes së ndjekjes së pagave Spotrac.

Ja një vështrim në 10 lojtarët më të paguar të të gjitha kohërave në NBA:

  1. LeBron James: $528,992,480
  2. Kevin Durant: $498,688,653
  3. Stephen Curry: $470,090,010
  4. Damian Lilard: $449,910,157
  5. Bradley Beal: $428,874,362
  6. Chris Paul: $419,909,419
  7. Nikola Jokic: $419,369,513
  8. Karl-Anthony Towns: $406,491,723
  9. Devin Booker: $390,756,853
  10. Joel Embiid: $374,516,037

James është 37 vjeç, por pjesa tjetër e lojtarëve në këtë listë janë në të njëzetat ose në fillim të të tridhjetave. Përveç pagës së tij në NBA, vlera neto prej 1.2 miliard dollarë e James përfshin para nga investimet e biznesit dhe kompanitë e tij.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Shuhet në moshën 59-vjeçare autori i hitit “Gangsta`s Paradise” – reperi i njohur me emrin Coolio

PreshevaPRESS

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

PreshevaPRESS

Ky mot do të mbizotërojë në javën që vjen

PreshevaPRESS