PreshevaPRESS

Kuvendi i Serbisë të marten do të mbajë seancë për Kosovën

Të martën më 13 shtator në ora 10 do të fillojë punimet seanca e posaçme e Kuvendit të Serbisë lidhur me situatën në Kosovë.


Në agjendë do të jetë raporti për procesin e bisedimeve mes Serbisë dhe Kosovës nga 15 qershori 2021 deri më 1 shtator 2022, i dorëzuar nga Qeveria e Serbisë.

Nuk dihet ende nëse në seancë do të paraqitet edhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Në Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

PreshevaPRESS

Albin Kurti në krye të LVV’së edhe për 4 vitet e ardhshme

PreshevaPRESS

Rama: Shqipëria nuk do të ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës çlirimtare të Kosovës

PreshevaPRESS