PreshevaPRESS

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

Java e parë e vjeshtës parashihet me kushte të ndryshueshme  meteorologjike.


Dita e hënë fillon me vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen  të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Kushte afërsisht të ngjashme të motit priten edhe ditën e martë, ku pos reshjeve parashihen  edhe pak rreze dielli dhe mundësi për shkarkime rrufesh.

Të mërkurën vranësira më të theksuara dhe më pak reshje të cilat nuk do të përfshijnë  gjithë territorin.

Të enjten dhe të premten mot më stabil dhe me rritje të lehta të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit.

 

ARTIKUJT E NGJASHËM

Ndeshjet në Kampionatin Botëror që do të zhvillohen gjatë ditës së enjte

PreshevaPRESS

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare

PreshevaPRESS

Cristiano Ronaldo nuk është më lojtar i Manchester United

PreshevaPRESS