PreshevaPRESS
Foto: KlanKS

Bislimi: Pas marrëveshjes, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca

Pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat në Bruksel, ka folur zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Besnik Bislimi.


Në një shkrim në Twitter, Bislimi ka thënë se pas dakordësimit, duhet të vazhdojnë bisedimet intensive të mbështetur nga Gjermania dhe Franca.

“Pas marrëveshjes së sotme, ne duhet të vazhdojmë bisedimet tona intensive për propozimin e BE-së, të mbështetur nga Gjermania dhe Franca, për normalizim të plotë të marrëdhënieve”, ka thënë Bislimi.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Në ditën e parë të Kampanjës “16 ditët e aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore”në Kosovë, burri vret gruan e tij me sëpatë

PreshevaPRESS

Lista Serbe: Të gjithë pronarët e automjeteve me targa KM do të mund të i riregjistrojnë ato

PreshevaPRESS

Hovenier: Marrëveshja e targave avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

PreshevaPRESS