PreshevaPRESS

Ministri italian i Mbrojtjes Crosetto ka folur për Luftën e Tretë Botërore

Lufta e Tretë Botërore mund të vinte nëse tanket ruse do të arrinin në Kiev, tha ministri i Mbrojtjes Guido Crosetto mbi përshkallëzimin e mundshëm të luftës në Ukrainë.


Mediat e huaja shkruajnë se ky kërcënim i Moskës ka ardhur pas dërgesave të tankeve të rënda nga SHBA dhe Gjermania.

“Lufta e Tretë Botërore do të fillonte në momentin që tanket ruse do të mbërrinin në Kiev dhe në kufijtë e Evropës. Të sigurohesh që ato të mos arrijnë është mënyra e vetme për të ndaluar Luftën e Tretë Botërore”, tha Crosetto gjatë një ngjarjeje në Romë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Ditën e pavarsisë së Kosovës në Mynih do të mbahet konferencë për Kosovën dhe Serbinë

PreshevaPRESS

Uebfaqja e Parlamentit të BE-së sulmohet nga hakerat pas votimit për terrorizmin në Rusi

PreshevaPRESS

Borrell: Kemi një propozim për të zgjidhur situatën në Veri

PreshevaPRESS